تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

فرماندار بیله سوار از مزارع برداشت زعفران مهندس اكبر وطن خواه سادات بازدید کرد

  حلیم فرماندار بیله سوار به همراه خسروی بخشدار مرکزی و جهانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و زیرک کارشناس ترویج جهاد کشاورزی از مزارع کشت زعفران در شهرستان بیله سوار بازدید کردند.

  حلیم ، با اشاره به اینکه شهرستان بیله سوار اقلیم مناسبی برای تولید انواع محصولات کشاورزی را دارد، افزود: شرایط آب و هوایی و خاک مناسب این شهرستان برای کشت زعفران مناسب است و این شهرستان استعداد توسعه کشت این محصول را دارد.

  وی  گفت:استفاده از روشهای سنتی در کشاورزی بزرگترین آسیب و آفت در راستای بهبود وضعیت کشاورزی است و تغییر نگرش به سمت علمی شدن دیدگاههای جامعه کشاورزی تحول قابل توجهی در بهبود وضعیت کشاورزی را بوجود خواهد آورد.

  وی اظهار کرد: ترویج فرهنگ استفاده از روشهای علمی در کشاورزی و مدیریت مصرف آب باعث افزایش بهره وری در تولید محصولات کشاورزی خواهد شد. و درکنار آن وجود نیروی انسانی ماهر و تلاشگر یکی دیگر از مولفه های تأثیرگذار برای بالا بردن تولید در کشاورزی است

  حلیم فرماندار بیله سوار با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی، گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی باعث بهبود اقتصاد کشور و قطع وابستگی های خارجی می شود و مسوولان با حمایت از طرح های اقتصاد مقاومتی علاوه بر خودکفایی خانواده ها باعث افزایش تولیدات داخلی می شوند.

  وی ،با اشاره به حمایتهای دولت و نهادهای مسوول در امر توسعه  علمی کشاورزی در شهرستان گفت: همه برای علمی سازی کشاورزی که محوری ترین نقش در توسعه اقتصادی و عدم وابستگی را دارد باید همکاری داشته باشیم.

  حلیم، توسعه کشت گلخانه‌ای را حرکتی پیشران در کشاورزی شهرستان بیله سوار و استان اردبیل دانست و گفت: این اقدام می‌تواند یکی از راهکارهای موثر در افزایش اشتغال بویژه در بین فارغ‌التحصیلان کشاورزی ساکن در شهرستان شود که باید به‌صورت جدی زیربنای فعالیتها وبرنامه ریزی ها انجام گیرد.

  جهانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نیز با اشاره به اینکه استقبال کشاورزان منطقه از کشت زعفران  بیشتر شده، خاطرنشان کرد: تولید زعفران شهرستان نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

  وی گفت: با حمایت از کشاورزان فعال در این بخش و ارائه آموزش های لازم به تولید محصول بهتر و توسعه کشت زعفران در این شهرستان کمک می شود.

  جهانی اظهار کرد: بهترین زمان کاشت پیاز زعفران اواخر تابستان و در شهریورماه و مناسب ترین زمان برداشت محصول نیمه دوم آبان ماه بوده و هر پیاز زعفران در شرایط آب و هوایی بیله سوار قادر به هفت سال گل دهی است.

  وی بیان کرد:این محصول علاوه بر اینکه آب کمتری مصرف می کند دارای سود اقتصادی بسیار بالایی است ودر مواقع بحران کم آبی می تواند بعنوان یک کشت جایگزین برای محصولات پرمصرف آب، معرفی و توسعه داده شود.

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 19 آذر 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 1 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :161026
 • بازدید امروز :202924
 • بازدید داخلی :18312
 • کاربران حاضر :176
 • رباتهای جستجوگر:360
 • همه حاضرین :536

تگ های برتر